makedonikos litis sima

Βαθμολογία Μπάσκετ

Ο Μακεδονικός Λητής στο Twitter

Phoca GAE

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του Μακεδονικού Λητής, από την έδρα της Αρμενικής, καθώς επικράτησε με το ευρύ 48 – 71.

Η ομάδα μας, μπήκε στο γήπεδο αποφασισμένη για το διπλό. Κατά το πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ. Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως, ο Μακεδονικός πάτησε γκάζι στην επίθεση και σε συνδυασμό με την σκληρή άμυνα έφτασε στην πρώτη του νίκη σε τρεις αγώνες που έχει δώσει για το φετινό πρωτάθλημα.

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες και των δύο ομάδων για την προσπάθεια και την απόδοσή τους.

Ευχαριστούμε τους φίλους του Μακεδονικού Λητής που ήρθαν στο γήπεδο και υποστήριξαν την προσπάθειά μας.

Αδαμόπουλος Γ. 3 (1), Γιαννακούλας Γ. 21, Γιαννακούλας Χ. 32 (4), Παπαντωνίου Α. 9, Ναβροζίδης Δ. 2, Μουμτζίδης Γ, Ντομάζης Γ. 4.

Προπονητής: Τσαλιγόπουλος Δ.