Βαθμολογία Μπάσκετ

Ο Μακεδονικός Λητής στο Twitter

Phoca GAE

Πύργος Χαλάστρας - Μακεδονικός ΛητήςΠύργος Χαλάστρας - Μακεδονικός Λητής

Το πρώτο του «ροζ φύλλο αγώνα» πήρε ο Μακεδονικός Λητής για την αγωνιστική περίοδο 2023-2024, καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Πύργου Χαλάστρας, στον εξ’ αναβολής αγώνα της τρίτης αγωνιστικής με σκορ 67-69.

Κατά την πρώτη περίοδο, οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ. Στην δεύτερη όμως περίοδο, οι γηπεδούχοι εκμεταλλευτήκαν τα λάθη της ομάδας μας και δημιούργησαν μια διαφορά η οποία άγγιξε τους 10 πόντους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας βελτιώθηκε αισθητά σε άμυνα και επίθεση. Η μπάλα στην επίθεση «γύρισε» καλύτερα και με επιμέρους σκορ 9-23, βρέθηκε να προηγείται με 37-42.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις από την γραμμή του τρίποντου, οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ και ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση.

Στην παράταση, η ομάδα μας συνέχισε την να λειτουργεί σωστά στην άμυνα και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση, έφτασε στην πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες και των δύο ομάδων για την προσπάθεια και την απόδοσή τους.

Ευχαριστούμε τους φίλους του Μακεδονικού Λητής που ήρθαν στο γήπεδο και υποστήριξαν την προσπάθειά μας.

Επόμενος αγώνας, την Κυριακή 5/11/2023 και ώρα 21:00 στο Δ.Α.Κ. Μυγδονίας "Παναγιώτης Νέτσικας", όπου φιλοξενούμε την Ολυμπιάδα Άνω Πόλης.

Ζέρβας Π., Ναβροζίδης Δ. 3, Κραγιόπουλος Σ., Καλιφούλης Ε. 19 (3), Ελευθεριάδης Γ. 2, Φωτιάδης Α. 4, Παπαντωνίου Α. 21, Τζιαμπίρης Θ. 15 (3), Τσιτσιπλάμης Α. 5

Προπονητής: Τσαλιγόπουλος Δ.Πύργος Χαλάστρας - Μακεδονικός Λητής

Play MakerΠόντοι.Βολές.Δίποντα.Τρίποντα.Φάουλ.Τεχν. Ποινές.